Επίσκεψη στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο

Ημερομηνία:
Τετάρτη 14.1.2015

Στo πλαίσιo του μαθήματος Ιστορία και Θεωρία 1 (περιοχή Ιστορίας της Τέχνης, διδάσκων Μανόλης Μικράκης) θα πραγματοποιηθεί επίσκεψη στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο κατά ομάδες. Η επιλογή ομάδας γίνεται στην πλατφόρμα mycourses.ntua.gr (Ιστορία και Θεωρία 1: Προϊστορία και Αρχαϊκοί Χρόνοι>Εργαλεία>Ομάδες) μετά την εγγραφή στο μάθημα (Εγγραφή σε νέο μάθημα>Εγγραφή>Ιστορία και Θεωρία 1: Προϊστορία και Αρχαϊκοί Χρόνοι). Για την πρόσβαση στην πλατφόρμα απαιτείται email με μορφή username@central.ntua.gr (χορηγείται από το Κέντρο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών του ΕΜΠ). Σημείο συνάντησης είναι η κεντρική είσοδος του Μουσείου, Πατησίων 44. Η είσοδος για τους φοιτητές είναι δωρεάν (να κρατάτε φοιτητική ταυτότητα).

Μανόλης Μικράκης

emikrakis@arch.ntua.gr